Статті
  • /
  • /
  • /
Про метод

Ненасильницьке спілкування – це міст для тих, хто стоїть на протилежних берегах і не знає, як почати діалог.

Ненасильницьке спілкування базується на тому, що кожна людина здатна до співчуття і що за будь-якою негативною реакцією людини приховується потреба або ПРОХАННЯ в співчутті.

Засновник методу «ненасильницьке спілкування» Маршал Розенберг був глибоко переконаний - якщо ми хочемо змінити цей світ, в якому є насилля, то маємо змінити себе. Цю думку поділяв великий гуманіст та впливовий прихильник «ненасилля» Махатма Ганді.

  • Метод «ненасильницьке спілкування», скорочено ННС, був розроблений Маршаллом Розенбергом в 60-тих роках для вирішення конфліктів, які виникають між людьми, найбільш екологічним шляхом.
  • Ненасильницьке спілкування – це глибинний процес розвитку особистості, відповідальності та емпатії до інших. Перш за все методи ННС впливають на розвиток самосвідомості і вже розуміючи свої реакції, почуття та потреби, ми вчимося розуміти потреби та почуття інших. Але як реагувати на критику, яка блокує емпатію та викликає негативні почуття образи чи гніву з якими важко впоратися?
  • Коли ми реагуємо на негативні повідомлення з позиції СПОСТЕРІГАЧА, перед нами відкривається чудова можливість проживати глибинні речі разом.
Отже, ННС складається з чотирьох базових компонентів або процесів в нашій свідомості: спостереження за співрозмовником, емоційна реакція, потреба, яка стоїть за емоцією і прохання.
В подальших статтях ми розповімо вам про кожний із процесів більш детально.
Україна
+38 (067) 548-77-48
Германія
+49 (163) 927-16-89
Благодійна карта в Україні
5168 7551 0765 8417 Приват Банк