Про метод
  • /
  • /
Метод «Ненасильницького спілкування» (ННС) базується на ідеї, що кожна людина здатна до співчуття і що за будь-якою негативною реакцією людини приховується потреба або ПРОХАННЯ про співчуття.

Засновник методу Маршалл Розенберг був глибоко переконаний: якщо ми хочемо змінити цей світ, в якому є насилля, то маємо почати ці зміни з себе.

Цю думку поділяв великий гуманіст та впливовий прихильник «ненасилля» - Махатма Ганді.

Метод ННС дозволяє поглянути всередину себе, побачити та зрозуміти джерело особистих дій, почуттів та емоцій. Такий досвід за допомогою емпатії дозволяє розуміти та відчувати причини агресії співрозмовника, вирішувати або запобігати конфліктним ситуаціям.

Емпатія – це прояв співчуття по відношенню до іншої людини або до самого себе - самоемпатія. Під час прояву емпатії людина отримує можливість розібратися, зрозуміти, почути свої власні справжні потреби та відчути співчуття з боку співрозмовника.

Емпатія дозволяє будувати спілкування уникаючи порівнянь, оцінювального судження та звинувачень, ставитися з повагою до почуттів співрозмовника.
Кілька ключових тез спілкування без насильства за Маршаллом Розенбергом:
За будь-якою агресією стоїть незадоволена потреба
Не існує «негативних» потреб
Якщо наші потреби постійно не задовольняються, ми хворіємо
На дуже глибокому рівні ми прагнемо до контакту з іншими та причетності
Агресія іншої людини по відношенню до мене не має нічого спільного зі мною. Якщо щось не так зі мною – це вказує на мої незадоволені потреби
Має сенс брати на себе відповідальність за себе і свої власні дії, одночасно надаючи відповідальність за дії інших людей їм самим
Досвід інших країн
99% населення земної кулі стикаються з проблемами:

  • взаємних звинувачень,
  • упередженості,
  • негативного ставлення у комунікаціях
  • та, насамперед, неусвідомлення особистих почуттів та потреб
Наприклад, так було в багатьох країнах з напруженими настроями в суспільстві: Індії, Ізраїлі, Боснії та Кенії, доки люди не змогли виявити свої почуття та потреби та не навчилися правильно формулювати прохання за допомогою методу ННС.
Впровадження ненасильницького спілкування в цих країнах архіважливе, а робота миротворців та тренерів метода ненасильницького спілкування стає інколи чи не єдиним засобом примирення сторін у вирішенні складних конфліктних питань.

Кенія
2007 року стартував проект «Ненасильницьке спілкування» в Кенії. З 2011 по 2013 рік були організовані миротворчі збори представників двох етнічних груп, що воювали більше 20 років.

Більшість конфліктів у країні базуються на індивідуальному та колективному насильстві (побиття вдома / у школі), голодування, рання втрата батьків.

Важливим досягненням використання ННС став той факт, що з моменту зустрічі 2012 року жодного учасника тренінгів не було вбито.

Тренінги проводяться у більш як десяти різних містах. В результаті цього проекту з'являється багато людей, що поширюють метод ННС у своїх громадах.
Індія
Проект «Ненасильницьке спілкування в Індії» – має за мету сприяння ліквідації кастової та гендерної дискримінації.

Тисячі жертв дискримінації змогли розвинути співчутливе розуміння через емпатичне слухання та залишити звинувачення, гнів та розчарування в минулому. Формуючи самоповагу та почуття власної гідності, метод допомагає створювати гармонійні комунікації в суспільстві.

Носії ННС працюють з багатьма неурядовими організаціями (НУО), які прихильні до справи викорінення насильства в сім'ях, жорстокого поводження з дітьми та торгівлі людьми. За допомогою методу підтримують тих, хто постраждав від насильства, щоб вони могли піднятися над особистим болем та рухатися вперед по життю.
Ізраїль
З 2012 року в ЕкоМе біля Ієрехона – Центрі на Мертвому морі було проведено серію виїзних семінарів з «ненасильницького спілкування» за участю ізраїльтян, палестинців, гостей із інших країн та військових груп. Наразі більше 100 осіб живуть та створюють реальність, в якій мирне співіснування стало можливим.

Місце проведення семінарів знаходиться в одному із небагатьох районів, до якого як ізраільтяни так і палестинці із Західного берега мають вільний доступ. Звичайно, зустрічі не завжди проходять легко – учасники груп несуть у своїй генетичній пам'яті біль, страх та недовіру багатьох поколінь.

Проте Маршал Розенберг розробив таку форму спілкування, яка ставить людські потреби у центр діалогу, а оскільки потреби у нас всіх однакові – співрозмовники мають змогу зрозуміти один одного.

Під час розробки проекту ННС в Україні та створенні програми розвитку ми використовували досвід країн, які протягом багатьох років вже впроваджують метод ННС Маршалла Розенберга та мають значні позитивні результати!
Україна
+38 (067) 548-77-48
Германія
+49 (163) 927-16-89
Благодійна карта в Україні
5168 7551 0765 8417 Приват Банк